Najciekawsze pałace na Mazowszu

Pałac w Nieborowie

Mazowsze to region w Polsce, który obejmuje tereny wokół Warszawy. Oto kilka ciekawych pałaców, które można zwiedzać w tym regionie:

  1. Pałac w Wilanowie to piękny barokowy pałac położony w podwarszawskim Wilanowie. Został zbudowany dla króla Jana III Sobieskiego i jego żony Marysieńki. Obecnie jest muzeum, w którym można zwiedzać reprezentacyjne sale, ogrody i park.
  2. Pałac w Łazienkach to klasycystyczny pałac położony w parku Łazienki Królewskie w Warszawie. Pałac był rezydencją królów polskich i obecnie jest muzeum, w którym można zwiedzać sale reprezentacyjne, komnaty królewskie i kolekcję sztuki.
  3. Pałac w Chlewiskach to barokowy pałac położony w Chlewiskach koło Warszawy. Pałac został zbudowany dla rodziny Mniszchów i obecnie jest muzeum, w którym można zwiedzać sale reprezentacyjne i park.
  4. Pałac w Nieborowie to barokowy pałac położony w Nieborowie koło Skierniewic. Pałac został zbudowany dla rodziny Radziwiłłów i obecnie jest muzeum, w którym można zwiedzać sale reprezentacyjne, bibliotekę i ogrody.
  5. Pałac w Oporowie to barokowy pałac położony w Oporowie koło Sochaczewa. Pałac został zbudowany dla rodziny Grocholskich i obecnie jest muzeum, w którym można zwiedzać sale reprezentacyjne, komnaty królewskie i park.
  6. Neogotycki pałac w Opinogórze zbudowany dla poety Wincentego Krasińskiego. Pałacyk położony w dużym parku, wraz z dworem i oficyną jest siedzibą Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Podobna tematyka